eSERVICE NFC

  Parcours de ville de Confolens
  Mairie de Confolens
  Place de l'hôtel de ville
  16500   Confolens

    +33 5 45 84 01 97

    tourisme@cc-confolentais.fr

  Witryna sieci Web:   http://www.mairie-confolens.fr/fr/

Historia Confolens

  Bogate dziedzictwo

Historia Saint-Germain-de-Confolens

St-Germain i jego zamek

Wycieczka piesza

Historyczne centrum miasta

Krawędzie Goire

Saint Michel

Fontorse

Saint Barthelemy

Chodniki Blossac sąd sędziów sądu

Saint-Germain-de-Confolens

Wydarzenia

Piątki w lecie

Na targowiskach

Festiwal muzyczny

Miasto Confolens

(Ville de Confolens)

  Confolens jest miastem o bogatej historii. Jej zatrzymać, jego romańskie kościoły, domy z muru pruskiego, a wiele mieszkań są kamienie. Na rogu każdej ulicy, bogata historia Confolens jest wyryte w kamieniu. Od 2008 roku, Wspólnota Gmin Confolentais dysponuje krajową etykietę: sztuka i historia. Etykieta ta uznaje bogate dziedzictwo Confolentais (architektura, krajobraz, pamięć lokalna, sztuka współczesna ...). Wycieczki odkrycie Miasta Confolens i Confolentais odbywają się regularnie w towarzystwie przewodnika licencjonowanym przez Ministerstwo Kultury (po wcześniejszej rezerwacji w Biurze Turystyki Confolentais). Podczas wizyty, czasu, by chodzić po ulicach miasta. Panele umieszczone na niezwykłych budynków będzie wprowadzenie do architektury i historii Confolens. Wycieczka pomoże odkryć cuda miasta w swoim własnym tempie.

Confolens - Punkt GPS

(Confolens - Point GPS)

Zapora na Issoire

(Le barrage sur l'Issoire)

  Zapora jest częścią wdrażania sieci zaopatrzenia w wodę pitną ludności. Rzeczywiście, w celu zapewnienia mieszkańcom Confolentais, trzeba było być ważnym rezerwy wody. Issoire okazał się być jedynym źródłem wystarczające, aby zrealizować ten cel. Związek wodą, a następnie nakazał budowę zapory, która została wszczepiona do starego miejsca zwanego Charraux, a konkretnie w miejscu starej młyn wodny. Zbudowany w latach 1970 i 1971, tama zaowocowało kilkoma wywłaszczeń, zasypywania lewy brzeg Issoire oraz budowę wymiany na zasadzie starej wiejskiej drodze. 15 m wysokości i 67,5m długości, dostarcza wodę pitną do 19 gmin w tym sektorze.

Hotel Dassiers des Brosses

(L'hôtel Dassier des Brosses)

  Ten dwór został zbudowany około 1775 przez wybitnych Joachim Dassiers des Brosses. Zbudowany między dziedzińcem i ogrodem zgodnie z normą, budynku, jednak musiały dostosować się do istniejących budynków. Taka regulacja powoduje asymetrię z przodu i osiowym przesunięciem między bramą i portalu. Sprzedawane jako majątku narodowego w czasie rewolucji, mieści się w nim sąd i sub-prefektury. Siedziba Urzędu Miasta od 1867 roku budynek został oddany do standardów dostępności w roku 2012. Jego klatka schodowa z kute balustrady, jest zabytkowym budynku.

Miejsce ratusza i hal

(La place de l'hôtel de ville et les halles)

  Nazywane miejsce Górnictwa, plac mniejszym rozmiarze niż obecnie zadowoleniem rynku w salach. Byli między apteką i perfumerii. Zamiast tego bierze swoją nazwę i swoją obecną formę w XIX wieku. Ta przebudowa jest oparty na budowę nowych hal, zastępując brakujące stary 1830. Relacja z metalu architektury, te inspirowane wybudowano hale Baltard latach 1892 i 1894 w sprawie planów architekta Wiart. W pobliżu hotelu znajduje się w centrum różnych wydarzeń.

Kościół Saint-Maxime

(L'église Saint Maxime)

  Kościół Saint-Maxime, o których mowa w X wieku był siedzibą w klasztorze związane z opactwa Lesterps. Limousin Portal styl jest najstarsza część budynku. Dnia XIII wieku, składa się z kilku rozbitych rolki dziobowe spoczywającej na pawęży ozdobione haków i przyczółków. Z wyjątkiem zakrystii pochodzącym z XVI wieku, kościół został przebudowany w XV, a zwłaszcza w XIX wieku. Ksiądz Blaudy nadzorował pracę wieży, sklepienie nawy i północno drzwi Ponowne użycie kamieni kościoła Saint-Michel, zniszczone w tym czasie.

Rezydencji hrabiów

(Le manoir des Comtes)

  Zbudowany w latach 1490 i 1520, posiadłość składa się z kilku budynków rozłożonych wzdłuż ulicy Słońca i Goire. Strategiczne położenie zajmuje pozwala mu kontrolować most Goire i rue du Soleil, średniowieczny Grand'Rue. Błędnie nazywa Manor hrabiów, to jest rzeczywiście celnicy zamieszkania. Wyróżnia się wiele ramek rzeźbione stylu renesansowym. Bramy miasta, brama Goire został przylegający do kwadratowa wieża. Teraz stracił, jest wykrywalne ślady rozdarcie widoczne na ścianie.

Strona główna księcia Epernon

(La maison du duc d'Epernon)

  Ten dom z muru pruskiego z XV wieku, położony w średniowiecznym tętnicy głównej, jest jednym z najbardziej charakterystycznych miasta. Funkcja budynku pozostaje tajemnicą, a kilka hipotez były: handel zajazd na sól drogową, itp dom pochodzi od miejscowej legendy księcia Epernon. Mówi ona, że ​​w 1619, książę będzie razem 300 panowie przygotować ucieczkę Marie de Medici, uwięziony przez swojego syna króla Ludwika XIII w zamku Blois. Podzielony na dwie części, w XVII wieku, to teraz należy w całości do gminy.

Old Bridge

(Le Pont Vieux)

  W średniowieczu, Old Bridge to jedyny most przekroczyć Wiedeń. To może pochodzą z XIII wieku i zastępuje fording zmaterializowanej przez drzwi o tej samej nazwie. Pierwotnie został wyposażony w most zwodzony i trzy wieże wzbogaconej: wieży Saint-Maxime, wieży i św Bartłomieja My z kolei. Te wieże, bardzo zniszczone, zostały zniszczone w 1777 roku w celu ułatwienia przepływu. Aż do 1849 roku, kiedy budowa Pont Neuf, skupił przepływów handlowych. Dziś pieszych, Stary Most i jego trzy wieże zniknął brakuje godłem miasta.

Hotel Dassiers Szczotki - Punkt GPS

(L'hôtel Dassier des Brosses - Point GPS)

Miejsce ratusza i hal - Punkt GPS

(La Place de l'hôtel de ville et les halles - Point GPS)

Saint-Maxime - Punkt GPS

(L'église Saint Maxime - Point GPS)

Rezydencji hrabiów - Punkt GPS

(Le manoir des comtes - Point GPS)

Strona główna księcia Epernon - Punkt GPS

(La maison du duc d'Epernon - Point GPS)

Stary most - Punkt GPS

(Le pont vieux - Point GPS)

Młyn Goire

(Le moulin du Goire)

  Obecność młynie wzdłuż Goire jest potwierdzone w XVIII wieku. Obecny budynek pochodzi z jego części XIX wieku. To był pierwotnie młyn opalanie przekształcony w XIX-wiecznym młynie oleju (rzepakowego i orzechów). Zbudowany na niedostępnym Goire zapewnia zasilanie do koła i napęd toczka w środku. Młyn pracował aż do 1960 roku, kiedy to produkowanego oleju dwa razy w tygodniu. Jest to jedyny młyn na terytorium nadal posiadają swoje koło, co czyni go wyjątkowym. Istnieje również typowe materiały młynarza.

Młyn Goire - Punkt GPS

(La moulin du Goire - Point GPS)

Lochu

(Le donjon)

  Twierdza ma dominującą pozycję na skalistym cyplu oddzielającym Wiedeń Goire. Rynek w planie, został zbudowany w XI i XII wieku. Ten symbol władzy był wielokrotnie oblegany przez hrabiów w marcu, co Boson III, który zmarł u jego stóp w 1091. W gruzach z XV wieku, jednak jest on produkowany przez wojska protestanckie w 1568 roku bramy miasta, w Saint-Michel brama, był w pobliżu. Został zniszczony w 1790 roku, ale nadal jest okrągła wieża zbudowana w domu. Lochu jest teraz zachowany na dziesięć metrów wysokości.

Oddział

(La salle ou porte de ville)

  Zbudowany w XIII wieku, Sala Sprawiedliwości była w ciąży lub castrum castrale. Jego bardzo elegancki fasada wyróżnia się dwa małe pojedyncze zatok na 1 piętrze, które oświetlone pomieszczenie poświęcone Panu. W pokoju na parterze, aula, zajmował funkcję sądowniczą. Zaostrzony drzwi łuk jest przymocowany do pomieszczenia. To jest powszechnie nazywany bramą miasta, podczas gdy w rzeczywistości jest to drzwi łączące castrum do miasta. Drzwi posiadają paralizator, otwór nad przejściem do obrony wejścia, rzucając kamieniami w przeciwników.

Lochu - Punkt GPS

(Le donjon - Point GPS)

Sala lub miasto brama - Punkt GPS

(La salle ou porte de ville - Point GPS)

Miejsce Fontorse

(La place de la Fontorse)

  Miejsce Fontorse czy fontanna tryskającej, nazwany po fontannie w centrum. Potwierdzone z XV wieku, fontanna dostaje swoją obecną formę aż do XIX wieku. Ze względu na położenie na szlaku handlowym przez miasto, miejsce tętni życiem od średniowiecza. Dwory i starożytne zajazdy graniczące kwadrat odzwierciedla jego znaczenie w historii miasta. Traci swoją dominację w XIX wieku po wybudowaniu Pont Neuf i przemieszczenia osi handlowej. Teraz ma funkcję mieszkalną.

Klasztor Klarysek

(Le couvent des Clarisses)

  Klasztor Klarysek, zbudowany w 1638, jest drugim klasztor wzniesiony Confolens. Siostry wspierania edukacji dziewcząt od 1658 aż do rewolucji. W 1792 roku gmina przekazuje szpital w budynku. Pod koniec XIX wieku, dzięki spuścizny rodziny Labajouderie szpital rozszerzył, odnowiony i nazwany Labajouderie Szpital. Przeniósł się do nowego budynku w pobliżu domu opieki Pre stawie w kwietniu 2015 r bogactwo budynku jest jego kaplica. Zbudowany około 1675 roku ma siedemnastowiecznej wymienione Pomnik Historique.

Ulica Ansac Doors

(La rue des Portes d’Ansac)

  W średniowieczu to przedmieście miasta przyłączono do parafii Ansac-sur-Vienne, więc odniesienia do Ansac w jego imieniu. Ulica ta składa się głównie z domów garbarzy lub handlowcy charakteryzuje się wieloma ramkami drewnianymi fasadami z XVI i XVII wieku. Lively w średniowieczu, ulica Ansac drzwi znanych jako ulicy Słońca spadek aktywności ze względu na budowę Pont Neuf i modyfikacji dróg. Jedna z bram miejskich w okolicy św Bartłomieja był na skrzyżowaniu łacińskiego Way.

Place de la Fontorse - Punkt GPS

(La Place de La Fontorse - Point GPS)

Klasztor Klarysek - Punkt GPS

(Le couvent des Clarisses - Point GPS)

Ulica Ansac Drzwi - Punkt GPS

(La Rue des Portes d'Ansac - Point GPS)

Kościół św Bartłomieja

(L’église Saint-Barthélemy)

  Zbudowany w XII wieku, kościół jest siedzibą priory związane z opactwa Lesterps. Jego poświęcenie św Bartłomieja, patrona garbarzy, świadczy o znaczeniu garbarni w tej samej okolicy. Nawa i portal wydaje powieści, kaplice boczne pochodzą z XV wieku i podwyższono wieżę po 1630 roku z budową ścian sąsiadujących po 1469, Kościół znajduje się poza murami. Aż do roku 1840 cmentarz parafialny rozciągnięte na jego dziedzińcu. Obszar ten został przebudowany i placu pochodzi od członka Maquis Foch.

Dworzec kolejowy

(La gare)

  Otwarty w 1887 roku, stacja Confolens jest na skrzyżowaniu kolejowej utworzonej przez linię Roumazières- Le Vigeant i linia łącząca Małe Mairat Confolens w Angouleme przez Champagne-Mouton. Stacja zbudowana jest na standardowym formularzu wydanym na poziomie krajowym: centralny organ do podłogi, dwa skrzydła, na parterze i stosowania materiałów innych niż lokalne, takie jak łupków. Stacja, opuszczony w drugiej połowie XX wieku, jest obecnie wykorzystywana przez Stowarzyszenie Charente Limousine Railroad dla swoich operacji Velorail i kolejowych turystycznych.

Kościół św Bartłomieja - Punkt GPS

(L'église Saint Barthélémy - Point GPS)

Stacja - Punkt GPS

(La gare - Point GPS)

Podprefektura

(La sous-préfecture)

  Na jego powstania w 1800 roku, podprefektura ma budynek. To mieści się z kolei na ulicy GIBOUIN Teofil, plebanii św Maxime obszarze, hotelu Dassiers Pędzle i miejsce Fontorse. Dopiero pod koniec 1840 roku, że Dział kupuje ziemię i rozpoczęcia budowy dedykowanej budynku. Podprefektura jest zbudowany na planach Paul Abadie ojca w stylu neoklasycystycznym i otwarty w 1852 roku na boku Saint-Bartłomieja pozwala vis-à-vis zrównoważenia Saint-Maxime, zabytkowej dzielnicy, zamiast sprawowania władzy.

Most Pont Neuf

(Le Pont Neuf)

  Budowa nowego mostu nad Vienne wspomniano już w 1845 w celu poprawy płynności ruchu i bezpieczeństwa w mieście. Infrastruktura ta została wybudowana w latach 1848 i 1849 w ramach krajowych warsztatów; uzupełnia udogodnienia Blossac chodniki i ulice w całej okolicy St. Maxime. Most Pont Neuf jest również nazywany Babaud Laribière most, na cześć swojego sponsora, jego zastępcy i po prefekta Charente. Jej budowa zmieniła się radykalnie przepływu ruchu i pozostaje do dziś jedynym dwukierunkowa skrzyżowaniem Vienne.

Klasztor Récollets

(Le couvent des Récollets)

  Zbudowany około 1616 roku klasztoru wspomina to pierwszy z trzech klasztorów zapowiadających kontrreformacji katolickiej rekonkwisty (lub) Confolens. Znajduje się poza murami dzielnicy Saint-Maxime na zielonej łące. Konsulowie sfinansował budowę, jak również, że w kaplicy w 1622. Zamknięte do rewolucji, monastory został zamieniony na więzienie dla kobiet w 1793 r, a następnie liceum i na studiach od 1808 roku dawny klasztor widziane biura dzisiaj skojarzenia, takie jak Festiwal Confolens. Kaplica została przekształcona w kinie w 1919 roku.

Trybunał

(Le Tribunal)

  Terminy pierwszy projekt z powrotem do sądu, do 1865 roku W tym okresie przewiduje się przekształcenia hotelu szczotki Dassiers sądowych, ale został zakupiony przez miasto popycha dział zamówić nowy budynek. Sąd znajduje się wzdłuż drogi z Limoges, jest zbudowany na planach wydziału architekta Dubacq i otwarty w 1868 roku W wielu sądach, ma neoklasyczną fasadą od starożytnych odniesień do tego stylu są związane z pojęciami porządku i sprawiedliwości , Budynek został przeniesiony od zamknięcia sądu w 2010 roku.

Podprefektura - Punkt GPS

(La sous-préfecture - Point GPS)

Nowy most - Punkt GPS

(Le pont neuf - Point GPS)

W Récollets - Punkt GPS

(Le couvent des Récollets - Point GPS)

Sąd - Punkt GPS

(Le tribunal - Point GPS)

Zamek Saint-Germain

(Le château de Saint-Germain)

  Zamek położony jest na skalistym cyplu u zbiegu Vienne i Issoire. Najstarsze egzemplarze pochodzą z XII wieku ze starym romańskim twierdzy. Była to część prowincji Marche i służył jako placówka skierowaną Confolens i Chabanais County. Został wyreżyserowany przez wpływowych rodzin takich jak Rochechouart-Mortemart lub Sennecterre. Zamek jak wiemy termin Dziś od pierwszej połowy XVI wieku, pod przewodnictwem rodziny Perusse des Cars. Zamek został zaatakowany i podjęta przez oddziały protestanckie w 1570. Gdy sprzedawane jako majątku narodowego w 1793 roku, jest już opuszczony przez kilka lat. Antoine Sylvain Prevost-Dumarais, właściciel domeny Boisbuchet, kupił zamek w początkach XIX wieku, przekształcając go w kamieniołomie, co znacznie obniża witrynę. W ciągu XIX wieku, staje się własnością kapłanów Saint-Germain i Diecezjalnego Związku Charente w 1937 roku Dopiero 1970 i interwencji Przyjaciół Zamku Saint-Germain do ruin stabilizowane , Stowarzyszenie corocznie organizowane projekty wolontariatu dévégétaliser do serwisu iz powrotem ścian jak najwięcej. Wspólnota Gmin Confolentais staje się właścicielem zamku w 1995 roku i doprowadził ostatnich wielkich ruin kampanii krystalizacji w latach 1998 i 1999. W zamku, z głównego budynku i jego cztery wieże, tworzą czworokąt w środku którego znajduje High Court. Jest boisko zamontowany łączy High Court w obejściu. Jest w dolnym dziedzińcu, który jest bramą do piwnic. Witryna jest zarejestrowany jako zabytków od 1925 roku.

Zamek Partoucie

(Le château de la Partoucie)

  Bunkier z Partoucie (pisane także Pardoucie) znajdował się na lewym brzegu rzeki Vienne. To istniała już w XV wieku należała do rodziny Perdoux. W tym czasie zamek był kwadratowy forteca z wieżami narożnymi, otoczone fosami i dostępnych przez most zwodzony. W 1615 roku powrócił do lenna Jehan Pastoureau z Rie. W XVIII wieku, nowy właściciel François Lagrange ogolone zamek na budowę nowego budynku głównego. Ten Tanner kupiec Confolens wszedł szlachtę kupując króla radnego. W 1790 roku parafia Négrat jest usuwany i miejsce zwane Partoucie jest częścią gminy Saint-Germain-de-Confolens. W 1825 roku, jeszcze odróżnić katastru dwie narożne wieże Północna i fosa. Zamek składa się dzisiaj z obecnego domu, stajni i stodoły. Średniowieczny budynek, pozostaje tylko podstawa wieży północno-wschodnim i obecnego starożytnego fosy na trzech bokach obudowy.

Kościół Saint-Vincent

(L'église Saint-Vincent)

  Wzmiankowany w 1185, kościół Saint Vincent był częścią zamku i został zamknięty w ścianach. Jest powszechnie uważany za starej kaplicy. Jednak ostatnie badania wydaje się odeprzeć ten pomysł i zamiast traktować je jako kościół używane zarówno przez Pana i arystokratycznych rodzin, które mieszkały w bliskim sąsiedztwie dzielnicy zamkowej. Ona stała się kościół parafialny miasta dla wszystkich mieszkańców wsi w pierwszej połowie XVI wieku z budowy nowego zamku. Jego greckim planie krzyża, a jej skrajna prostota pod względem wystroju i otwory sprawiają, że wyjątkowy kościół St Vincent na Confolentais. Murale, które były tam niestety zniknęła. Dzwonnica, zbudowana na skrzyżowaniu transeptu, została zniszczona, a następnie powróciły do ​​poziomu poniżej pierwotnego poziomu. Na skrzyżowaniu, stary kopuła na wisiorki został zastąpiony w nieznanym terminie przez drewnianej ramie. Wewnątrz można zobaczyć kilka niezwykłych elementów: nagrobek rycerza (reinwestycji) ozdobione Patte korony, włócznią i mieczem; pomnik wojenny zrealizowany przez artystę Jean Limousin Teilliet. Kościół ma rozróżnienie zawsze o cmentarz dołączony do transeptu i absydy.

Most nad Vienne

(Le pont sur la Vienne)

  Terminy most z XII wieku. Przed jego budowy, przejście od Wiednia był bród znajduje się na wyspie Sainte-Madeleine. Mierzy on około 115 metrów długości i składa się z dziewięciu łuków. Siódmy arch (licząc od Sainte-Radegonde) wydaje się bardziej aktualne od zbudowane z wapienia, podczas gdy reszta mostu jest wykonany z granitu. Ona może być zastąpiony most zwodzony. Możemy również przyjąć, ze względu na swoje strategiczne położenie, most został również wyposażony wież obronnych, takich jak Old Bridge Confolens. W każdym razie, był bije mostowych do funkcji poprzez nałożenie podatków od ruchu handlowego. W 1882 roku, znacząca praca doprowadziła do wyrównywania Spurs akumulatora, utrata schronienia powyżej ostrogi; poziomowanie podłogi i instalacji balustrady metalowe. Pozostaje tylko przejście od Vienne Saint-Germain.

jarmarczny

(Le champ de foire)

  Miasto liczy kilka terenów targowych w swojej historii. Pierwszy jarmarcznych, w handlu bydłem, znajdował się niedaleko kamieniołomu w pobliżu dawnej bramy Marchedieu. Ale jarmarcznych jest zbyt ciasny w miarę upływu czasu. Gmina decyduje się na zakup gruntów w obrzeżach Wiednia, aktualne tereny targowe, 1 lipca 1858. W tym dniu targi Saint-Germain był bardzo popularny i przyciąga dużą publiczność na 8. dnia każdego miesiąca. Trzeba więc było znaleźć bardziej odpowiedni grunt, aby je pomieścić. Pod koniec każdego show, zwierzęta były transportowane przez linię kolejową od Confolens do Roumazières i Isle Jourdain poprzez stację Saint-Germain-Lessac. Targi zmniejszyła się w 1930 roku, co doprowadziło do przeniesienia własności gruntu w 1935 roku przekształcił się w 1974 roku częścią sypialną Jest teraz w sercu dużej wsi festiwalach, takich jak święto 1 maja.

Stary ratusz

(L'ancienne mairie)

  Położony miejsce Teilliet Jean, dawny ratusz zajmował dom, który pochodzi z XVI wieku. W 1825 roku dom ten należy do lekarza, dr Peyrot Confolens. Gmina kupiła go w 1862 roku w celu ustalenia tam plebanię. Ale ksiądz nie chciał osiedlić i gmina ostatecznie opuszcza go do szkoły dla dziewcząt Kongregacji Sióstr Opatrzności. Szkoła pozostał tam aż do 1904. Po zamknięta szkoła, dom służy jako odbiornik Obudowa Poczty. To zostało zajęte przez miasto od 1920 roku od założenia nowego miasta Confolens, niezmienności delegowanego ratuszu została przeniesiona do budynku dawnej poczty. Na parterze domu jest obecnie zajmowane przez twórców sklepu. Pokoje na piętrze będą wykorzystywane jako konferencji i przestrzeni wystawowej.

Kaplice Saint-Germain

(Les chapelles de Saint-Germain)

  We wsi było kilka kaplic w historii. St. Anthony kaplicy zajęte szczyty Bellevue; posiadała cmentarza. Jest uważany za pierwszego miejsca kultu we wsi. Kaplica i cmentarz zostały wykorzystane do XVIIIIth wieku, kiedy kaplica została zniszczona. Kolejna kapliczka, kaplica św Anny, był w pobliżu mostu Issoire. To może pochodzą z XV lub XVI wieku. Jest sprzedawany jako majątku narodowego w 1795 lub 1796 roku, a jego ściany były wykorzystywane jako fundamentów do budowy domu. Nadal odróżnić ulicy krawędzi drzwi kaplicy z jego wapiennych filarów Pressac. Trzeci Kaplica znajduje się na ulicy wsi starej kaplicy. Żadne słowo nie jest rozpoznawalny przez jego drzwi i dwa okna pokryte cegły półkolistych (otwory te są teraz ścianach). Czwarty kaplicy Notre-Dame-de-la-Pitié, cytowany w tekście i znajduje się w pobliżu Issoire, ale nie ma pewności, ma swoją siedzibę. Wreszcie piąty kaplica wsi jest kaplica wyspy Sainte-Madeleine.

Dawne szkoły

(Les anciennes écoles)

  Te budynki, które są w rejestrze gruntów 1825 roku zostały zakupione przez gminę w 1883 roku oraz w istotny sposób zmienione, aby zainstalować burmistrza i szkoły. Ratusz znajdował się w północnej części budynku i szkoły w południowej części; zewnętrznym schody służy jako rozgraniczenie obu funkcji. Szkoła składała się z jednej sali, mieszkania dla nauczyciela i aneksu. Z tyłu były dwa kursy, zadaszony dziedziniec i ogród. Mieszane Początkowo szkoła została przekształcona w szkole chłopców w 1912 roku rada miejska ze swej strony opuścił północną budynek w 1920 roku i przeniósł się do miejsca, w domu Jean Teilliet. Szkoła zamknięta w roku 1978. Od tego czasu został przekształcony w pokoju ze stron.

Kamieniołom granitu przy wejściu południowym

(La carrière de granit à l'entrée sud)

  A granitu kamieniołomu został położony na południowym wjeździe do wsi i zaczął być wykorzystana w 1920 roku słynny granitu wydobywano tam na sile i wykorzystywanych do podsypki i fundamentów. Kariera zatrudnionych dużą siłę roboczą w 1970 roku, ale to było do czynienia z dwoma problemami: po pierwsze był on ograniczony w jego przedłużenie ze względu na jej pozycjonowania, inne operacje generowane uciążliwości dla mieszkańców miasta. W związku z tym został opuszczony. Nie ma innego kariery w biznesie: Négrat kariera na lewym brzegu Vienne. Trzeci kariera jest obecny na północnym krańcu wsi.

Roc Branlant

(Le Roc Branlant)

  Rocky Rock znajduje się wzdłuż Issoire, na przeciwległym brzegu jezdni tamy. Skała położony jest w roślinności, co sprawia, że ​​trudno jest zobaczyć w okresie wiosenno-letnim. Według legendy, Roc Rocky przesuwa się o północy w Wigilię.

Lise Dellac

(Lise Dellac)

  Piątek, 7 lipca - Arènes Crevelier - 20:30 - 1 euro Folk

Duende

(Duende)

  Piątek 21 lipca - Arènes Crevelier - 20h30 - 1 euro Muzyka latynoska

Akan Khelen

(Akan Khelen)

  Piątek 28 lipca - Arènes Crevelier - 20h30 - 1 euro Bałkańska muzyka nomadyczna

Ideo

(Ideo)

  Piątek, 4 sierpnia - Arènes Crevelier - 20:30 - 1 euro Francuski pop, reggae, pop

Thomas Sarrodie

(Thomas Sarrodie)

  Piątek, 11 sierpnia - Arènes Crevelier - 20:30 - 1 euro Blues Rock

Rynki producentów

(Marchés de producteurs)

  Zakupy i lokalne smakowanie lokalnych produktów w przyjemnej atmosferze. Czwartki 6 i 20 lipca na Place Henri Coursaget czwartki 3 i 17 sierpnia w Les Roches Bleues

Festiwal Muzyczny

(Fête de la musique)

  Środa 21 czerwca Ferme Saint-Michel i jego otoczenie Program 9h30 - 10h15; 10h30 - 11h15 Otwarta próba warsztatów muzycznych IME, gdzie uczniowie z Confolens, którzy chcą, mogą przyjść i podzielić się muzyką o 14.00 - 15.00 na świeżym powietrzu muzycznym sjesta. Natychmiastowe startowanie, w transatlantyckiej kolejności, do krajów muzycznych snów i muzyki świata z gwarancją miękkiego lądowania ... 15h - 16h30 Animacje muzyczne, warsztaty kreacji, otwarte dla wszystkich, organizowane przez zespół animacji odbioru Rozrywka Centrum Socjo-culturel du Confolentais 17h - 18h30 Animacje muzyczne / Test ślepej próby 18h30 - 19h Scène ouverte 19h - 19h45 EDM z Michelem Mathé i Paulem Grollierem (akordeon chromatyczny i diatoniczny) 20h - 20h30 Muzycy Lo Gerbo Baudo 20h30 - 9:15 pm Otwarta scena 21:30 - 23:00 Las Gabachas de la Cumbia (Cie O Kazoo z Poitiers) - Cumbia, Ameryka Łacińska Przekąski - przekąski Przyjemność - Różnorodność - Wszyscy - Uczestnik

Problem tłumaczenia?

Create issue

  Aplikacje internetowe tworzone przez www.delenateagency.com
Obsługa handlowa
e-OfficeNFC EIRL Francja
jpverger@e-officenfc.com
Tel.: +33 6 86 89 70 77
www.e-officenfc.com